لینک ها
خدمات الکترونیکی
آلبوم تصاویر
پیوندها
آمار بازدید از سایت

کانال؛ امکان جدید تلگرام برای اطلاع‌رسانی گسترده


پیش از این کاربران برای ارسال یک مطلب برای چندمخاطب به منظور اطلاع‌رسانی گسترده، یا مجبور بودند که برای تک‌تک آنها جدا جدا ارسال کنند یا مجبور بودند گروهی تشکیل دهند که روش اول زمان‌بر و روش دوم محدود به 200 نفر بود و همچنین به دلیل reply اعضاء و صحبت‌هایی که بعد از آن پیش می‌آمد، گروه نیز نمی‌توانست مانند یک تریبون اطلاع‌رسانی یک‌طرفه برای یک موضوع عمل کند.کانال، گروه و ربات در تلگرام؛ تفاوت‌ها و کاربردها


گروه محدود به 200 نفر است و اعضای آن می‌توانند با هم تعامل داشته باشند یعنی هر کاربر می‌تواند مطلبی درج کند یا به مطالب دیگران پاسخ دهد لذا کاربردهای آن مشخص است. در واقع یک اجتماع مجازی کوچک که به دلیل علاقمندی به یک موضوع یا ارتباط با یکدیگر به دلیل یک امر غیرمجازی، مایل/نیازمند هستند که با هم تعاملاتی داشته باشند که گروه تلگرامی، این امر را برای‌شان تسهیل می‌کند.


در مورد کانال‌ها نیز همانطور که گفته شد واضح است که مورد مصرف کانال عمدتا برای کسانی است که نیازمند داشتن یک «خبرنامه» آنلاین بدون محدودیت برای ارسال «دستی» اخبار و مطالب مستمر به صورت «یکطرفه» هستند.


اما ربات‌ها؛
ربات‌ها دو مزیت بزرگ «خودکار» و «تعاملی» بودن را با خود دارند. ربات‌ها می‌توانند در زمان‌های از پیش تعیین‌شده، به صورت اتوماتیک مطالبی را آماده و ارسال کنند و این فرآینده کاملا اتوماتیک و غیردستی انجام شود. همچنین ربات‌ها می‌توانند با کاربر تعامل داشته باشند و پس از دریافت متن/فایل از کاربر، متن/فایل ی را همان‌لحظه یا بعدا به وی ارسال نمایند. همچنین ربات‌ها می‌توانند بین کاربران‌شان تفاوت قائل شوند. مثلا یک ربات می‌تواند منوها و تعامل متفاوتی برای یک یا چند کاربر خاص (مدیران) داشته باشد و ...


از این رو جهت اطلاع رسانی هر چه سریعتر به دانشجویان عزیز این بستر مهیا و دانشجویان میتوانند از این طریق بدون دردسرهای گروه های متفرقه از آخرین اخبار و اطلاعیه های دانشگاه با خبر شوند. جهت پیوستن به این کانال بر روی شکل زیر کلیک نمائید. (در صورت مشاهده نکردن کانال مربوطه میبایست تلگرام خود را آپدیت نمائید)